Forum www.khgwia.fora.pl Strona Główna www.khgwia.fora.pl
forum hodowców i miłosników gołebi ras wysokolotnych i akrobatycznych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRAWIE WSZYSTKO O KLASIE SPORT NA WYSTAWACH
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.khgwia.fora.pl Strona Główna -> sprawy klubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej L




Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Pią 20:38, 03 Kwi 2015    Temat postu: PRAWIE WSZYSTKO O KLASIE SPORT NA WYSTAWACH

Rolling Eyes Laughing Prawie wszystko o KLASIE SPORT NA WYSTAWACH
Dzięki staraniom Klubu Hodowców Gołębi Wysokolotnych i Akrobatycznych gołębie lotne mogą już rywalizować i rywalizują na wystawach Polskiego Związku w oddzielnej konkurencji- w Klasie Sport. Dotyczy to wszystkich wystaw: lokalnych, regionalnych i krajowych, począwszy już od sezonu wystawowego 2014/2015. Stało się to możliwe dzięki przychylności władz PZHGRiDI, a w szczególności Prezesa PZ- Jana Pajki i Przewodniczącego Kolegium Sędziów- Edwarda Gersztyna.
Na wiosnę 2014 r. Klub KHGWiA opracował projekt Regulaminu Klasy Sport, pozwalający na wystawianie w tej kategorii gołębi rasowych, biorących udział w oficjalnych lotach konkursowych. Regulamin ten, po konsultacjach został przyjęty przez władze Polskiego Związku. W praktyce oznacza to, że gołębie zaliczane do grupy lotnych mogą dodatkowo rywalizować między sobą na wystawach w oddzielnej konkurencji sportowej. Podstawą rywalizacji są wyniki z oficjalnych zawodów, potwierdzone przez Klub Hodowców Gołębi Wysokolotnych i Akrobatycznych- na Kartach Lotów Konkursowych.
Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są to niemal pionierskie działania i tylko od szerokiego grona hodowców zależeć będzie, czy gołębie wyczynowe zajmą na stałe godne miejsca na wystawach. Pierwsze kroki zostały już zrobione. Dwa lata temu powstał klub KHGWiA, zajmujący się głównie organizowaniem lotów konkursowych, a teraz staraniem tegoż klubu wprowadzona została Klasa Sport na wystawy. Powinno to zachęcić wielu niezdecydowanych miłośników i pasjonatów do uczestniczenia w rozwoju tej nowej dyscypliny. Wprawdzie Polski Związek upoważnił tylko KHGWiA do wystawiania Kart Lotów Konkursowych obowiązujących na wystawach, ale nie powinno to być przeszkodą dla zainteresowanych. Klub ma bowiem zasięg ogólnopolski i każdy hodowca zrzeszony w dowolnej organizacji Polskiego Związku oraz w KHGWiA ma możliwość uczestniczenia w lotach konkursowych i wystawiania gołębi w dyscyplinie sportowej. Ponadto Klub jest otwarty na współpracę w tym zakresie z innymi stowarzyszeniami i na wszelkie inicjatywy hodowców, posiadających doświadczenie i wiedzę.
Zasady funkcjonowania rywalizacji gołębi sportowych na wystawach zostały szczegółowo ujęte we wspomnianym Regulaminie Klasy Sport, który obowiązuje zarówno organizatorów wystaw jak i wystawców, chcących pokazać swoje gołębie konkursowe. Hodowcy obyci z wystawami nie powinni mieć problemu z jego interpretacją. Aby jednak czytelnikom przybliżyć tę tematykę, postaram się opisać w skrócie najważniejsze rzeczy w nim zawarte.
Otóż każdy hodowca - członek KHGWiA, którego gołębie brały udział w oficjalnych lotach konkursowych w bieżącym sezonie, ma możliwość zgłoszenia tych gołębi do Klasy Sport na dowolną wystawę w Polskim Związku. Organizator umieszcza ptaki w oczkach wystawowych zgrupowanych wg ras w Klasie Sport, a przy każdym gołębiu są dwie karty: Karta Oceny Gołębia oraz Karta Lotów Konkursowych. Tę drugą kartę, zawierającą potwierdzenie odbycia przez gołębia przynajmniej jednego lotu konkursowego w ostatnim sezonie lotowym, dostarcza Wystawca przy wkładaniu gołębi do oczek wystawowych.
Gołębie wystawione w Klasie Sport zostają w pierwszej kolejności poddane ocenie sędziowskiej, tak jak pozostałe na wystawie , z wpisaniem oceny punktowej do Karty Oceny Gołębia. Ptaki, które otrzymają od sędziego wpis BO (bez oceny) zostają wyłączone z dalszego postępowania. Nie dotyczy to ras nie posiadających zatwierdzonego wzorca w PZ (np. tippler angielski, takla turecka itp.), ale uznanych i dopuszczonych do konkursów przez Klub, za zgodą Kolegium Sędziów.
Podstawowym kryterium uzyskiwania tytułów w Klasie Sport są osiągnięcia gołębi w lotach konkursowych. Sędzia porównuje osiągnięcia gołębi w danej rasie, wpisane w rubryce KLASA SPORT -WYNIK w indywidualnych Kartach Lotów Konkursowych. Przy równych wynikach decyduje lepsza ocena z Karty Oceny Gołębia , a w dalszej kolejności wskazanie sędziego.
Tytuły przyznawane w Klasie Sport są następujące:
Sportowy Mistrz Polski (SMP ) - odpowiednik Mistrza Polski w rasie (MP)
Kolekcje Klasy Sport - odpowiednik najlepszych Kolekcji od I- III
Zwycięski Lotnik w rasie (ZWL)- odpowiednik Zwycięzcy w rasie (ZW)
Wyróżniony Lotnik w rasie (WL) - odpowiednik Wyróżnionego w rasie (W)
Najlepszy Lotnik w rasie (NL) - odpowiednik Najlepszego w rasie (NR)
Najładniejszy w Klasie Sport (NKS) - dodatkowy tytuł uznaniowy dla gołębia z najwyższą punktacją na Karcie Oceny Gołębia, spośród wszystkich gołębi wystawianych w Klasie Sport. W przypadku jednakowych ocen zwycięzcę wskazuje sędzia, a o przyznaniu nagrody rzeczowej za ten tytuł zdecyduje Organizator wystawy.
Warunkiem przyznania w/w tytułów, oprócz najlepszych wyników sportowych, jest spełnienie wymogów ilościowych: gołębi i wystawców w danej rasie, analogicznie jak dla ogólnych wymogów zawartych w regulaminie danej wystawy (w zależności od rangi tej wystawy). Sędzia wpisuje uzyskane tytuły sportowe w Karcie Oceny Gołębia w rubryce „Uzasadnienie”. Natomiast w Katalogu Wystawy zostaną umieszczone wykazy wystawianych gołębi w Klasie Sport, z wyszczególnieniem nazwiska wystawcy, rasy gołębia, oceny z Karty Oceny Gołębia, wyniku z rubryki „klasa sport-wynik” w Karcie Lotów Konkursowych oraz zdobyty tytuł ( jeżeli został przyznany) .
Za uzyskane tytuły w Klasie Sport zostają przyznawane nagrody, które zapewnia organizator wystawy. Będą one takie same jak dla analogicznych tytułów podstawowych, a wszystko to powinien regulować Regulamin Wystawy.
Jeszcze kilka słów wyjaśnienia należy się czytelnikom na temat wyliczania wyników do Klasy Sport. Wszystko zaczyna się od oficjalnych lotów konkursowych. Klub opracował stosowne regulaminy i prowadzi pełną dokumentację z przeprowadzonych zawodów. Odbywają się one w obecności wyznaczonego obserwatora , który na specjalnym druku sporządza protokół z odbytego lotu i przesyła go do Kierownika Lotów. Wszystkie wyniki wg poszczególnych ras są publikowane na naszej stronie internetowej : [link widoczny dla zalogowanych] ,jak również wszelkie informacje na temat naszej działalności. Klubowicze mogą przeprowadzać dowolną ilość konkursów, ale do Klasy Sport w danej rasie nie wszystkie wyniki są brane pod uwagę. Liczą się maksymalnie trzy najlepsze loty w bieżącym sezonie , a indywidualne wyniki gołębi z tych lotów po zsumowaniu są wpisywane do Karty Lotów Konkursowych jako Wynik-Klasa Sport. Dopiero z taką kartą może trafić gołąb na wystawę i rywalizować w dyscyplinie sportowej.
Wprowadzenie Klasy Sport na wystawy powinno przynieść wiele korzyści. Organizatorzy mają wpływy z opłat za wystawiane gołębie sportowe, a sama wystawa jest bardziej atrakcyjna i urozmaicona. Pokazywanie umiejętności wyczynowych tych gołębi przyczynia się również do popularyzacji ras wysokolotnych i akrobatycznych i przyciąga większą uwagę zwiedzających. Klubowicze natomiast są bardziej zmotywowani do organizowania lotów, poprawiania swoich wyników i brania udziału w wystawach. Wszystko to musi zaowocować rozwojem tej nowej dyscypliny, a największą nagrodą będzie widok coraz częściej latających gołębi w przestworzach, popisujących się wysokim lotem lub pięknymi akrobacjami.
Jest jeszcze wiele do zrobienia. W miarę przybywania nowych członków do klubu zwiększy się ilość i jakość organizowanych lotów, a rywalizacja sportowa poszerzy się o nowe kategorie rasowe. Coraz większe wymagania stawiane gołębiom i hodowcom sprzyjać będą racjonalnej selekcji. Zapraszamy więc do Klubu i do rywalizacji sportowej, zarówno podczas zawodów jak i na wystawach. I pamiętajmy, że nieobecni nie mają racji.

Andrzej Liwczak
Przewodniczący KHGWiA


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez andrzej L dnia Śro 23:20, 15 Kwi 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antoni C




Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Golcowa

PostWysłany: Czw 23:01, 17 Mar 2016    Temat postu:

Witam,chciałem się zapytać w jaki sposób liczona jest klasa sport na wystawach. Sprawdzając uzyskane wyniki w tiplerach klasa sport na wystawie w Kielcvach nie mogę znaleźć klucza w jaki sposob uzyskano te wyniki. Przeczytalem wszystkie regulaminy i nadal mam problem. nic mi sie nie zgadza. Nie jasne jest dla mnie również dlaczego wygral hodowca z lotem 22minuty, a ten co mial lot 12 godzin przegral. Czy są jeszcze jakieś współczynniki ktore przy liczeniu się wykorzystuje. czy sa może punkty za wyglad, wysokość, styl?
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej L




Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Sob 2:08, 19 Mar 2016    Temat postu:

Witam Smile W ostatnim moim poście dość wyczerpująco opisałem zasady obowiązujące w Klasie Sport. Spróbuję jednak Koledze jeszcze bardziej to przybliżyć. Otóż należy oddzielnie rozpatrywać dwie sprawy.Po pierwsze - są listy rankingowe w naszym klubie, które to wyłaniają w każdym sezonie najlepsze stada konkursowe w danej rasie i grupie wiekowej . Brany jest pod uwagę w danej konkurencji tylko jeden, najlepszy lot dla każdego hodowcy. Listy rankingowe wyłaniają więc w naszym klubie najlepsze stada w danej konkurencji . W przypadku tipplera angielskiego rankingi takie są prowadzone we wszystkich klubach europejskich tipplera, a wyniki możemy z nimi porównywać , gdyż konkursy są prowadzone wg takich samych regulaminów. Po drugie- jest Klasa Sport na wystawach, która porównuje indywidualne wyniki lotowe poszczególnych gołębi w danej rasie w ostatnim sezonie , ale tylko tych ptaków, które są wystawione przez hodowców na konkretnej wystawie. Dla każdego gołębia Klub nasz wypisuje indywidualne Karty Lotów Konkursowych, w których podany jest tzw. Wynik-Klasa Sport i który bierze się pod uwagę w tej konkurencji. Wynik-Klasa Sport jest to suma indywidualnych czasów uzyskanych przez danego gołębia, w maksymalnie 3 lotach konkursowych. Przypuszczam, że Kolega nie był na wystawie i nie widział tych Kart Lotów Konkursowych. Zwycięski gołąb otrzymuje tytuł np. Najlepszego Lotnika, zgodnie z regulaminem wystawy i regulaminem dla Klasy Sport. Oprócz tego, jeżeli jest 3 wystawców w danej rasie przyznaje się kolekcje od 1-3 (kolekcja to suma Wyników-Klasa Sport czterech najlepszych gołębi danego hodowcy). I znowu- dotyczy to gołębi obecnych na danej wystawie i nie musi to być to samo , co na klubowych listach rankingowych dla stada .
Zachęcam do prześledzenia jeszcze raz wszystkich regulaminów i będzie OK. Jeszcze prościej, to zapisać się do naszego klubu i w praktyczny sposób wszystkiego się dowiedzieć. Pozdrawiam, AL. Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez andrzej L dnia Sob 2:29, 19 Mar 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antoni C




Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Golcowa

PostWysłany: Wto 8:27, 22 Mar 2016    Temat postu:

Witam, dziekuje za odpowiedź ale na razie nic mi ona nie wyjaśniła. To co Pan pisze to ja rozumię. Tak jak Pan podpowiada przeczytałem jeszcze raz wszystkie regulaminy i w tiplerach ciągle nic nie jest OK. Dodałem loty czterech gołebi Pana Seredyszyna i wyszlo mi 49godzin i 44minuty. Nie zgadza mi się to z katalogiem ale zgadza mi się to z czasami na liście rankingowej. Loty czterech gołębi Pana Przybyła wyszło mi 57godzin i 30 minut. Ta suma mi się nie zgadza ani z katalogiem ani z listą rankingową, ponieważ Pan Przybył miał wyniki 6godzin 59minut i drugi lot 10godzin 31minut. Razem to daje 17godzin 30minut. Czyli trzy gołebie stare mają wynik 52godziny i 30minut, do tego jeden młody 3godziny 38minut i daje mi to wynik 56godzin i 8minut. Całkowicie nie zgadza mi się wynik pana Wojciechowskiego na listach rankingowych pisze ze miał on jeden lot konkursowy, którego wynik wynosi 22 minuty, a tu w katalogu pisze że było kilka lotów ponad 15 godzin. Pisze Pan że dla tiplerów obowiazuje regulamin jak we wszystkich klubach europejskich. Tiplerów nie dotyczy ten drugi regulamin. Według regulaminu pomiar czasu kończy się i jest to podkreślone, w momencie lądowania pierwszego gołebia lub w momencie wydania sygnału do ladowania. W instrukcji pisze ze przy wystawianiu karty lotów konkursowych pod uwage bierze się tylko konkursy ważne przeprowadzone w danym sezonie i jest to podkreślone, zgodnie z zatwierdzonymi regulaminami lotów konkursowych. Dlatego nie wiem dlaczego ci dwaj panowie maja wpisane w katalogu inne czasy niż te które są podane w liście rankingowej. Czy były jeszcze jakieś inne loty? Bo jeśli nie to moim zdaniem według tych regulaminów i instrukcji powinien wygrać Pan Przybył, ale z końcowym wynikiem 56godzin 8 minut a Pan Wojciechowski powinien być trzeci z czasem 1godzina 28minut. Chyba że się myle?
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:58, 26 Mar 2016    Temat postu:

Witam prześledzić regulaminy i rzeczywiście coś się nie zgadza jeśli chodzi o tiplera angielskie żeby gołąb był oceniany w klasie sport musi spełniać wymogi regulaminu czyli czas stada 22 min to reszta gołębi nie powinna w ogóle znaleźć się na tej wystawie powinien być tylko gołąb z czasem stada i taki czas powinien być w kartach z konkursu a czemu są wpisane czasy po 15 h regulamin mówi jasno pierwsza sztuka siada reszta juz się nie liczy nawet jak poleca 24 h panowie o co tu chodzi

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:07, 26 Mar 2016    Temat postu:

Mam też pytanko jeśli mam najlepszy wynik w sezonie np 3 konkursy po 10 h a drugi w wynik w klubie jest np również 3 konkursy po 9 h i teraz ja nie jadę na najważniejsza wystawę krajowa w Kielcach a drugi hodowca jedzie i wystawia ptaki w klasie sport to on zdobywa tytuł mistrza Polski w lotach a mi zostaje tylko czas konkursu w protokole za udzielenie odp dziękuję z góry

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej L




Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Nie 15:37, 27 Mar 2016    Temat postu:

Laughing Witam Kol. Daniela i Antoniego. Spróbuję jeszcze raz rozwiać Wasze wątpliwości. Niestety nie macie racji. Zacznę od ostatniego postu.Powiedzenie, że "nieobecni nie mają racji" w przypadku wystaw sprawdza się w 100%. Na wystawie trzeba po prostu pokazać swoje gołębie. Dotyczy to nie tylko klasy sport ale i ogólnej wystawy. Co z tego, że ktoś ma w gołębniku piękne okazy- zwycięża ten kto "tu i teraz"podda ocenie swoje ptaki. Jeżeli ktoś mający super okazy nie przywiezie ich np. na Wystawę Krajową to jego strata.Szkoda , ale nie ma innej możliwości. Podobnie ma się sprawa w związku gołębi pocztowych- zwycięzcą jest gołąb spośród tych zawiezionych po eliminacjach np. na olimpiadę.
Ale wróćmy do naszych tiiplerów ang. i Klasy Sport, która została stworzona przez nasz Klub i na razie nie ma odpowiednika w innych krajach ( ale wzbudza zainteresowanie działaczy w innych związkach). Klasa Sport służy uatrakcyjnieniu rywalizacji sportowej i wystaw , a także popularyzacji gołębi sportowych. Jest to nowa i dodatkowa dyscyplina, a kto chce i ma gołębie po konkursach może brać w niej udział.. Do tego potrzebne są indywidualne czasy uzyskane przez gołębie i zapisywane w protokołach z lotów przez obserwatora, ale tylko z tych lotów , które zakończyły się regulaminowo ( nie było dyskwalifikacji). Jeżeli jest to np. lot zamojskich to czas konkursowy stada wyznacza 3-ci od końca siadający gołąb. Ale w protokole każdy gołąb lądujący ma zapisany swój czas , i ten co siądzie wcześniej i ten drugi i pierwszy od końca. Wyniki liczą się wtedy tylko, jeżeli nie ma dyskwalifikacji lotu stada. Podobnie ma się rzecz z lotem tipplerów. Czas lotu stada wyznacza pierwszy lądujący gołąb lub wydany sygnał do lądowania. Tipplery przeważnie siadają wszystkie razem, ale jeżeli tak nie jest to i w przypadku tej rasy mogą i są rejestrowane indywidualne czasy poszczególnych gołębi. Ażeby czas lotu stada był uznany to i tak obserwator musi siedzieć do końca, stwierdzić wszystkie parametry regulaminowe, np odległość siadania ( 70 m), identyfikacja poszczególnych gołębi najpóźniej do 1 godz. po zmierzchu cywilnym itp.. Mówiąc krótko , jeżeli np pierwszy gołąb siądzie po 8h15 min , a pozostałe latają , to nie piszemy , że czas stada wynosi 8h15 min i idziemy do domu. Musimy doprowadzić lot do końca regulaminowego, inaczej jest dyskwalifikacja. A do Klasy Sport potrzebne są te wyniki indywidualne, zdobyte w tych właśnie lotach ważnych, nie zdyskwalifikowanych. Przedstawię to jeszcze na przykładzie wywołanego tu lotu gołębi kol. Wojciechowskiego. Przypominam z naciskiem, żeby nie łączyć listy rankingowej w Klubie KHGWiA z Klasą Sport na wystawach- chociaż w obu przypadkach podstawą są protokoły z lotów, tylko inne informacje w obu przypadkach są brane z nich pod uwagę.I tak na listach rankingowych I miejsce w kat. gołębi dorosłych ma kol. Nowak R. z czasem 14h 17 min, a w kat. młodych kol. Seredyszyn z czasem 12 h 26 min. Lot kol. Wojciechowskiego uplasował się na III miejscu z czasem 0h 22 min.. Miał pecha , bo jeden gołąb się wyłamał i wcześniej usiadł, psując mu wynik rankingowy.Jeżeli chodziłoby tylko o wynik ( mizerny)stada , to należałoby przerwać obserwację i nie brać pod uwagę tego lotu. Ale pozostałe gołębie rokowały długi lot, więc postanowili to wykorzystać i kontynuować lot do celów indywidualnych czasów, przestrzegając wszystkie reguły,tak jakby ten pierwszy gołąb nie usiadł.. Udało się , bo lot nie był zdyskwalifikowany, a czasy imponujące od 11h 52 min ,15h 06 min do 15h 48 min.. Te gołębie , które wystawił w Kielcach zwyciężyły w kolekcjach. Takie są reguły wg regulaminów: wystawy i Klasy Sport, czy się to komuś podoba czy nie. W jednym muszę kol. Antoniemu przyznać rację - czasy kolekcji się nie zgadzają z rzeczywistością. Wina leży po stronie sędziego , który błędnie zesumował poszczególne wyniki. Najpierw organizator niefortunnie zapisał w katalogu np. 15,48 co miało oznaczać 15h 48 min , a sędzia dodał wyniki tak jakby 1 godz. miała 100 min. Na szczęście nie wpłynęło to na kolejność kolekcji, ale dziękuję Koledze za zwrócenie istotnej uwagi, do wykorzystania na przyszłość.
Mam prośbę , jeżeli i to co piszę nie przekonujeWas ,to proszę o ewentualny kontakt telefoniczny 668317123. Pozdrawiam. Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez andrzej L dnia Nie 15:45, 27 Mar 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:35, 27 Mar 2016    Temat postu:

To krótko mówiąc jeśli moje budapeszty mają najlepszy czas stada w danym sezonie np 10 h a inny hodowca np 9 h to jak mnie nie ma na wystawie to z nim przegrywa w lotach konkursowych o najlepszy wynik w klubie ja trzymam gołębie to lotu a nie na wystawy jeżeli jak będę miał najlepsze wyniki w każdym konkursie od innych hodowców a fizycznie nie mogę być na krajowej wystawie to w ogóle nie jestem brany pod uwagę w klasyfikacji w klubie co z tego jak moje gołębie poleca w konkursie 10 h jak drugi hodowca ma czas gorszy ode mnie jedzie na wystawę i zdobywa tytuł mistrza Polski w lotach ja rozumiem klasa sport fajna sprawa można pochwalić się indywidualnymi czasami swoich ptaków ale może być sytuacja ze nie można przyjechać a krajowa wystawę sytuacje są różne i automatycznie można przegrać mistrza Polski w lotach bo ktoś nie przyjechał na krajowa wystawę z przyczyn osobistych to jak pan MIŁOSZ BUGAJ by się nie wstawił do Kielc to pan Antoni Oruba byłby mistrzem Polski w lotach wystawa wystawa a regulamin regulaminem to czemu służą te loty konkursowe jeżeli moje ptaki lecą z najlepszym czasem a nie jadę na wystawę i te czasy w ogóle nie są brane pod uwagę w klasyfikacji ogólnej to mistrza Polski mogę zdobyć nawet z czasem 10 minut jeśli byłbym sam w Kielcach

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:56, 27 Mar 2016    Temat postu:

Jeśli chodzi o tiplery to po co jest w ogóle napisane ze pierwszy gołąb który usiądzie kończy konkurs to np budapeszty 3 ostatnie szt zostają na noc i mogę im zapisać czas np 20 godzin i ten czas tez będzie ważny do klasy sport ja rozumiem można zdobyć tytuł najlepszego lotnika anie mistrza Polski z czasem stada 22 minuty moim zdaniem trochę skrzywdziliscie hodowce z czasem stada 12h powinniście chyba osobno prowadzić klasyfikację czasu stada i wyników indywidualnych mój kolega miał albo ma się zamiar zapisać ale teraz się zastanawia bo co z tego jak np jego stado tiplerow angielskich uzyska czas 14 h a komuś innemu 3 szt ostatnie ze stada zrobią 15 h i z nim przegrywa to nie przestrzeganie chyba regulaminu w Anglikach

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:34, 27 Mar 2016    Temat postu:

Jeszcze krócej jeżeli mam najlepsze wyniki w klubie a np mnie nie stać żeby jeździć po wystawach bo to są koszty hotele plus jedzenie itd to osiągnięcia moich ptaków są nie ważne a tytuły zbierają ci co są na wystawie z gorszymi wynikami

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 10:12, 28 Mar 2016    Temat postu:

Panie Andrzeju ja rozumiem ze golebie z najlepszymi wynikami indiwidualnie biora udzial w klasie sport o najlepszego lotnika wyroznionego lotnika i najladniejszego lotnika jestem zwolenikiem zeby pokazywac ptaki sportowe i reklamowac ten mlody rodzaj sportu u nas Ale moim zdaniem ( podejrzewam ze wiekszosc osob sie ze mna zgodzi) jesli chodzi o sportowego mistrza polski powinny byc brane wylacznie CZASY DLA STADA
min 2 lub 3 najlepsze wyniki w sezonie ( powinna to byc suma tych 2 lub 3 konkursow lub ich srednia) podkreslam ze takie jest wylacznie moje zdanie Nie mowie ze wasz regulamin jest zly uwazam ze jest troche nie sprawiedliwy Podam moze przyklad Powiedzmy puszcza pan swoje angliki w 4 konkursach a czasy maja od 12 do 15 godzin i wszystkie np 20 szt siada w kazdym konkursie rownoczesnie A moje angliki puszczam w 1 konkursie i robia czas dla stada 4godziny tylko zostsje mi w powietrzu powiedzmy 4 szt i kreca mi czas 16 godzin i w takiej sytuacji nie czul by sie panie Andrzeju skrzywdzony przez REGULAMIN a wszyscy wiedza ze pana golebie sa duzo lepsze niz moje I wedlug pana kto powinien zostac Mistrzem Polski raczej pan ( jesli bylby brany pod uwage czas stada) a mi zostaje tylko walka o najlepszego lotnika w polsce Nie ukrywam chcialem sie do was zapisac ale na razie musze sie wstrzymac bo akurat ta sytuacja z anglikami a raczej regulamin jest troche nie sprawiedliwy I nie wazne czy walczymy o Sportowego Mistrza Polski w Anglikach Budapesztacz czy Zamojskich jesli bylby brany czas stada to bylo by to najbardziej uczciwe ale to tylko moje zdanie A co z tym zrobicie to wasza wewnetrzna sprawa Klubowa Pozdrawiam i dziekuje za poswiedzony mi czas Zycze udanego sezonu dla wszystkich czlonkow klubu KHGWiA oraz dla wszystkich odwiedzajacych


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej L




Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Śro 2:09, 30 Mar 2016    Temat postu:

Shocked Witam. Miałem już nie pisać , ale widzę ,że dalej się nie rozumiemy. Ostatni podany przez Pana przykład świadczy o tym, że dalej nie rozumie Pan regulaminów. Właśnie ja miałbym I kolekcję, gdyż liczyłyby się moje gołębie z 3-ma konkursami i każdy z tych wystawianych miałby na swoim koncie przykładowo 36 do 45 godz. co dałoby dla kolekcji 144 do 180 godz( za 4 szt.). Pan natomiast miałby do wystawienia gołębie z wynikiem co najwyżej 16 godz. każdy, a w kolekcji tylko 64 godz. Tak więc proszę nie wprowadzać czytelników w błąd. W innych postach też jest sporo błędnych interpretacji , np , że będąc Pan sam w Kielcach z czasem 10 min byłby Pan mistrzem Polski- otóż nieprawda. Mistrzem można zostać zdobywając I kolekcję , a z kolei, żeby były kolekcje musi być na krajówce 3 wystawców i 12 gołębi Mad . Albo też pisze Pan, że " powinniście prowadzić klasyfikację czasu stada i wyników indywidualnych"- Przecież właśnie tak robimy w klubie . KLASYFIKACJE WG CZASU STADA PROWADZIMY NA LISTACH RANKINGOWYCH. Mając I miejsce jest się Mistrzem w Klubie i w Polskim Związku ( PZHGRIDI) i to bez względu na to, czy się jest na wystawie czy nie. Klub co roku podczas ogólnego zebrania na Wystawie Krajowej wręcza uroczyście za najlepsze 3 stada w każdej konkurencji puchary i dyplomy. I TEGO IM NIKT NIE ODBIERA, WRĘCZ PRZECIWNIE. Najlepsze wyniki hodowców można znaleźć w internecie .
A jak miałyby konkurować stada na wystawie- bez sensu. Hodowca zawsze może zaprezentować swoje mistrzowskie stada w wolierze na każdej wystawie, jeżeli zależy mu np. na reklamie, a wyniki są do sprawdzenia na listach rankingowych Klubu.
Natomiast wystawy mają to do siebie, że tam konkurują indywidualne gołębie między sobą , również i w Klasie Sport. Tytuł SPORTOWY MISTRZ POLSKI jest tylko tytułem wystawowym. Regulaminy wystaw krajowych tak są ustawione, że jak jest 3 kolekcje to organizator przyznaje dla wystawianych gołębi Mistrza Polski, czy to jest rasa np. pawika, czy zamojskiego bez konkursów czy budapesztańskiego typu sportowego i liczą się tylko te gołębie przywiezione na wystawę. Tak to jest i te tytuły niekoniecznie przypadają najlepszym hodowcom w kraju. Bo jak nie przyjadą na wystawę to co? I tak jest zawsze i nikt sie nie obraża , bo ewentualnie sam jest sobie winien .
Podsumowując- najważniejsze są wyniki za stada w danej konkurencji, umieszczone na listach rankingowych, uznawane przez Polski Związek i do wglądu na oficjalnej stronie klubowej. Natomiast Klasa Sport na wystawach jest konkurencją typowo wystawową , a wynik zależy od ilości i jakości indywidualnej ptaków na konkretnej wystawie i służy urozmaiceniu konkurencji i większej popularyzacji gołębi sportowych. A więc Mistrz Polski klubowy za wynik stada to nie musi być to samo co Sportowy Mistrz Polski w indywidualnej rywalizacji na wystawie krajowej. Tak trzeba rozumieć te reguły.Ale przemyślimy, czy w porozumieniu z Polskim Związkiem nie poprzestaniemy na przyznawaniu na krajówce tylko I,II i III kolekcji, żeby uniknąć "nieporozumień"dla niewtajemniczonych. Na tym kończę temat, bo prościej już nie potrafię. Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniel




Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:23, 30 Mar 2016    Temat postu:

Witam przedewszystkim chcialem sie dowiedziec co sie dzieje z tymi hodowcami Co maja dobre czasy a nie jada na wystawe Troszke wprowadzil mnie pan w blad bo w poprzednim poscie napisal pan ze na wystawie po prostu trzeba byc i zwycieza ten KTO TU I TERAZ Ale wszystko juz jasne najbardziej mi chodzilo o ten tytul sportowego mistrza polski Dzieki za wyjasnienia teraz wszystko zrozumialem ogolnie myslalem ze klasa sport to jest to samo co w klubie i na wystawie ale teraz juz wiem ze klasa sport to przedewszystkim tytuly wystawowe to wszystko jest ok Pozdawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej L




Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Śro 21:42, 30 Mar 2016    Temat postu:

Witam. Cieszę się Laughing , a może jednak spotkamy się w klubie. Jest Pan ambitny i dociekliwy i myślę , ze i dobrym hodowcą gołębi sportowych. W klubie jest wiele do zrobienia.Zapraszam i pozdrawiam. Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antoni C




Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Golcowa

PostWysłany: Pią 11:05, 01 Kwi 2016    Temat postu:

Witam, Ponieważ Andrzeja Wojciechowskiego nazwano mistrzem Polski w tiplerach chcę wrócić do jego lotu. Czytam regulaminy i Pana wypowiedzi i myślę czy nie jest to kolejne mistrzostwo, mistrzostwo manipulacji. Chyba że się Pan pogubił? Podane przez Pana przykłady pomiaru czasu lotu pojedynczych gołębi można odnieść do pozostałych ras wysokolotnych, które mają inny regulamin. Tipplery mają odrębny regulamin, europejski, co często Pan podkreśla.
Regulamin ten jasno określa kiedy kończy się pomiar czasu.
Cytat:
14. Lot dzienny:
a) zakończenie pomiaru czasu dla lotu dziennego ma miejsce w momencie:
– samowolnego lądowania pierwszego gołębia ze stada
– wydania sygnału do lądowania

Cytat:
15. Lot po zmierzchu:
a) zakończenie pomiaru czasu dla lotu po zmierzchu następuje w momencie:
– samowolnego lądowania pierwszego gołębia ze stada
– wydania sygnału do lądowania
- rozdzielenia się stada

Czyli, jeśli pierwszy gołąb siada po 22 minutach to napiszemy że czas lotu stada wynosi 22 minuty. Jeśli część gołębi jeszcze fruwa obowiązkiem sędziego jest oczywiście dopilnować czy lot zakończył się regulaminowo. Jednak do indywidualnych kart lotów konkursowych powinien być wpisany tylko taki czas lotu jaki gołębie uzyskały zgodnie z regulaminem.
Ponieważ regulamin nie dopuszcza innej możliwości pomiaru czasu,
wszelkie inne notatki co najwyżej można traktować tylko jako prywatne uwagi. Przygotowując na wystawę indywidualne karty lotów konkursowych pod uwagę bierze się tylko konkursy ważne przeprowadzone zgodnie z zatwierdzonymi regulaminami lotów.
W przeciwieństwie do Daniela, niestety nie mogę napisać że dla mnie w tiplerach wszystko jest OK. Jeśli są jeszcze hodowcy którzy podobnie jak Daniel mają już wszystko wyjaśnione, to pozostaje mi tylko życzyć im wszystkim dalszego radosnego rozwoju, pozdrawiam. Laughing Laughing Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.khgwia.fora.pl Strona Główna -> sprawy klubu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin